Reklama
Rozwiń
Reklama

Milena Kindziuk: Ks. Popiełuszko kochał ludzi

Ks. Jerzy Popiełuszko kochał ludzi. On ich prowadził do wiary i Kościoła - mówi dr Milena Kindziuk z UKSW, autorka książek o ks. Popiełuszce.

Aktualizacja: 20.10.2016 10:23 Publikacja: 20.10.2016 09:49

Milena Kindziuk

Milena Kindziuk

Foto: rp.pl

Czy po tylu latach jesteśmy w stanie ustalić okoliczności śmierci księdza Jerzego Popiełuszki? - Ma zostać odtajniony zbiór zastrzeżony dokumentów IPN. Pewnie najnowsze okoliczności śmierci będą znane. Na tę chwilę wiadomo tyle, że 19 października ks. Jerzy został uprowadzony, a 30 października wyłowiono jego ciało. ks. Popiełuszko jest męczennikiem. Widzieliśmy jego zmasakrowane ciało - powiedział dr Mileną Kindziuk z UKSW.

Skąd zainteresowanie postacią ks. Popiełuszki? - Będąc małą dziewczynką byłam na jego pogrzebie. Później, gdy rozmawiałam z ludźmi, którzy go znali, odkryłam, że ludzie do niego lgnęli. On kochał ludzi. On ich prowadził do wiary i Kościoła. Nawet po śmierci był widoczny jego fenomen - powiedział gość programu.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Kościół
Kolejny rekord fundacji ojca Tadeusza Rydzyka. Podatnicy hojni jak nigdy
Kościół
Z agencji towarzyskiej do klubokawiarni ewangelizacyjnej. Ksiądz otwiera lokal w centrum Warszawy
Kościół
Nowe badania: Czy Jan Paweł II wciąż jest autorytetem dla Polaków?
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Kościół
Biskup Krzysztof Zadarko: Nie widzę manifestacji muzułmanów. Widzę marsze z hasłami nienawiści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama