Papież Franciszek po wizycie na Cyprze i w Grecji zaapelował do państw europejskich, by umożliwiły lokalnym Kościołom, zgromadzeniom zakonnym i organizacjom katolickim przyjęcie osób pilnie potrzebujących pomocy.

Czytaj więcej

Papież Franciszek pomoże migrantom dostać się do Włoch

"Kościół w Polsce wspiera to papieskie wezwanie. Jesteśmy gotowi pomagać w oparciu o istniejące możliwości prawne i w zgodzie z obowiązującymi państwowymi przepisami migracyjnymi tym wszystkim, którzy wyrażą wolę przybycia i osiedlenia się w naszym kraju. Chodzi zarówno o ich przyjęcie i zapewnienie niezbędnego wsparcia socjalnego, jak też o długofalową pomoc w ich integracji w naszym społeczeństwie (nauka języka polskiego i przygotowanie do podjęcia pracy w Polsce). Tego typu pomoc Caritas oferuje od wielu lat mieszkającym już i pracującym w Polsce imigrantom. Pomoc ta będzie kontynuowana i rozwijana" - odpowiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP.

"Prosimy też wszystkich Rodaków o modlitwę w intencji znajdujących się w potrzebie migrantów w Europie i na całym świecie" - zaapelował.