Reklama
Rozwiń
Reklama

Ks. Gabarain, kompozytor "Barki" oskarżony o pedofilię

Ksiądz Cesareo Gabarain, honorowy kapelan Jana Pawła II i kompozytor utworu "Pescador de hombres", znanego w Polsce jako "Barka", miał dopuścić się molestowania seksualnego w latach 70.

Aktualizacja: 09.08.2021 21:19 Publikacja: 09.08.2021 20:56

Ks. Gabarain, kompozytor "Barki" oskarżony o pedofilię

Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Reportaż na temat księdza Cesareo Gabarainiego opublikowali dziennikarze dziennika "El Pais". Z relacji byłych uczniów duchownego wynika, że miał on się dopuścić molestowania seksualnego, gdy pracował w szkole w Madrycie. 

Gabaraini został oskarżony przez czterech uczniów ze szkoły zgromadzenia zakonnego Marystów. Duchowny został wydalony ze szkoły po tym, jak opowiedział o molestowaniu swojemu opiekunowi.

W tym samym roku został przeniesiony przez salezjanów do ośrodka San Fernando w Madrycie. Dwa miesiące później papież Jan Paweł II uhonorował go tytułem papieskiego kapelana.

Z oficjalnych danych nie wynika, by szkoła poinformowała władze kościelne o powodzie wydalenia duchownego. 

Madrycka archidiecezja poinformowała, że w archiwach posiada dokumenty świadczące o epizodach pedofilii z udziałem Gabaraina.

Reklama
Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Kościół
Pożegnanie Marka Jędraszewskiego z kurią krakowską. Papież wskazał następcę
Kościół
Kolejny rekord fundacji ojca Tadeusza Rydzyka. Podatnicy hojni jak nigdy
Kościół
Z agencji towarzyskiej do klubokawiarni ewangelizacyjnej. Ksiądz otwiera lokal w centrum Warszawy
Kościół
Nowe badania: Czy Jan Paweł II wciąż jest autorytetem dla Polaków?
Materiał Promocyjny
W kierunku zrównoważonej przyszłości – konkretne działania
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama