Ksiądz: Kobieta jest potencjalną prostytutką. Kuria reaguje

Ksiądz Sławomir Marek, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Stanowicach pod Strzegomiem, zamieścił kontrowersyjny wpis. Nie po raz pierwszy, więc wpisami księdza zainteresowała się Świdnicka Kuria Biskupia.

Aktualizacja: 15.05.2019 09:55 Publikacja: 15.05.2019 07:59

Ksiądz: Kobieta jest potencjalną prostytutką. Kuria reaguje

Foto: Stock Adobe

W ferworze dyskusji, wywołanej filmem Tomasza i Marka Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" na temat pedofilii wśród księży, ks Sławomir Marek zarzucił jego twórcom, że wyolbrzymiają problem.

"Poprawcie mnie bo nie oglądałem ale... Sekielski z problemu na "ogromną skalę" w KK pokazał 5 przypadków: nieżyjących współpracowników SB, wydalonych z kapłaństwa, pedofila, który odbył karę zasądzoną przez sąd, kapelana Bożyszcza IIIRP Bolka i gdańskiego przyjaciela oligarchów?" - napisał ks. Marek.

Internautce, która wszystkim księżom zarzuciła "współodpowiedzialność za to zło", ksiądz odpowiedział:

"a pani jest wstyd za prostytutki z Grójca??? powinno pani być przecież jest pani kobietą! mało tego jako kobieta jest pani potencjalna prostytutką... kapłanów w Polsce jest 40 tys. kilku okazało się draniami. To BARDZO NIEDOBRZE".

Ksiądz nie po raz pierwszywypowiedział się w kontrowersyjny sposób. Po śmierci wybitnego astrofizyka Stephena Hawkinga pisał:

Krytykował też pogrzeb Kory, Olgi Jackowskiej.

Na wpisy ks. Marka zareagowała Świdnicka Kuria Biskupia, publikując oświadczenie w jego sprawie.

"W związku z publikacją tweetów Księdza Sławomira Marka w tym tweeta z dnia 13 maja 2019 r. nt. prostytucji, Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż Ksiądz Proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stanowicach po rozmowie z Księdzem Biskupem Ignacym Decem Biskupem Świdnickim przeprasza wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tymi wypowiedziami urażeni. Równocześnie Ksiądz Proboszcz zaświadcza, że w przyszłości będzie kierował się właściwym taktem wypowiedzi, tak aby nie generować kolejnych niepożądanych emocji".

Pod oświadczeniem podpisał się ks. dr Daniel Marcinkiewicz, Rzecznik prasowy Świdnickiej Kurii Biskupiej.

Kościół
Media: Abp Sławoj Leszek Głódź w szpitalu. "Jest w ciężkim stanie"
Kościół
Episkopat ustala wysokość kar pieniężnych dla polskich księży
Kościół
Pedofilia w Kościele. Ks. Isakowicz-Zaleski: Interwencja Watykanu albo będą kolejne afery
Kościół
Apel Państwowej Komisji ds. osób wykorzystanych seksualnie
Kościół
Abp. Jędraszewski z Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski
Kościół
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Skala tuszowania pedofilii w Kościele jest ogromna