Sprzedaż partii produktu "Świeży filet z piersi kurczaka MAP" wstrzymano w wyniku działań Inspekcji Weterynaryjnej. W mięsie wykryto bakterię Salmonella Enteritidis. Spółka Jeronimo Martins Polska S.A. zablokowała już sprzedaż produktu i wycofuje go z obrotu.

"Mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia w tym przypadku, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy." - informuje GIS.

Konsumentom, którzy kupili wycofywany produkt, GiS zaleca, by go nie spożywali, zwłaszcza bez odpowiedniej obróbki termicznej. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego, należy skontaktować się z lekarzem.

Szczegóły dotyczące wycofanego produktu:

Nazwa: Świeży filet z piersi kurczaka MAP

Numer partii: 793921

Termin przydatności do spożycia: 01.12.2021

Producent: Przedsiębiorstwo Drobiarskie DROBEX Sp. z o.o., ul. Powstańców 19, 86-050 Solec Kujawski, weterynaryjny numer identyfikacyjny 04033902

Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A. ul. Żniwna 5 62-025 Kostrzyn

Jak informuje GIS, 23 listopada  pisemnie zobowiązano zakład do podjęcia działań w celu określenia przyczyn wystąpienia bakterii Salmonella Enteritidis w tym produkcie, do przeglądu procedur nadzoru nad dostawcami oraz przeglądu procedur mycia i dezynfekcji obszarów produkcyjnych w celu zapobieżenia zanieczyszczeniom krzyżowym produktów.

Czytaj więcej

Mięso z Lidla i Biedronki wycofane przez salmonellę