Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 13.07.2025 10:09 Publikacja: 21.10.2024 12:22
Kim Dzong Un w otoczeniu północnokoreańskich dowódców wojskowych
Foto: AFP
W ubiegłym tygodniu południowokoreańska agencja wywiadowcza NIS poinformowała o "początku bezpośredniego zaangażowania" Korei Północnej w wojnę Rosji przeciwko Ukrainie. W dniach 8-13 października Korea Północna miała rozpocząć transport swoich sił specjalnych do Rosji. Wykorzystano do tego cztery rosyjskie okręty desantowe i trzy okręty eskortujące.
O sprawie poinformował także „Kyiv Post”, który powołując się na źródła w ukraińskim wywiadzie przekazał, że żołnierze z Korei Północnej, którzy próbowali opuścić swoje pozycje w obwodzie kurskim, mogą zostać rzuceni do walki przeciwko ukraińskim jednostkom.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Australia nie zobowiąże się z góry do wysłania wojsk w jakikolwiek konflikt - zapowiedział minister przemysłu ob...
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan ogłosił w sobotę symboliczne zakończenie „bolesnego rozdziału” w historii...
W czwartek w Kijowie zastrzelony został pułkownik Iwan Woronycz, oficer elitarnej jednostki Specnazu Służby Bezp...
Stany Zjednoczone domagają się od sojuszników jasności co do ich roli w potencjalnej wojnie o Tajwan - informuje...
W czwartek w mieście Deir Al Balah, położonym w centralnej części Strefy Gazy, izraelski atak lotniczy zabił 15...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas