Izraelski polityk: Zróbmy ze Strefy Gazy puste muzeum, jak w Auschwitz

Szef rady Metulli, samorządu lokalnego w północnym Izraelu, David Azoulai, na antenie radia 103FM zaproponował, by zrównać z ziemią Strefę Gazy i uczynić z niej "puste muzeum jak to w Auschwitz".

Publikacja: 18.12.2023 06:55

Kłęby dymu nad Chan Junus w Strefie Gazy

Kłęby dymu nad Chan Junus w Strefie Gazy

Foto: PAP/EPA

Słowa Azoulaiego cytuje „Jerusalem Post”.

Izraelski polityk: Mieszkańców Strefy Gazy trzeba było skierować na plaże

Zdaniem polityka Izrael powinien wysłać wszystkich Palestyńczyków ze Strefy Gazy, uciekających przed trwającymi w niej walkami Izraela z Hamasem do obozów dla uchodźców w Libanie, po czym wyludniona Strefa Gazy powinna zostać - jak stwierdził - zrównana z ziemią i zamieniona w „puste muzeum, jak to w Auschwitz”, na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego.

Czytaj więcej

Izrael atakuje szpital i obóz dla uchodźców. Będzie kolejne zawieszenie broni?

- Po 7 października, zamiast kazać ludziom (mieszkańcom Strefy Gazy — red.) uciekać na południe, powinniśmy skierować ich na plaże. Marynarka wojenna mogłaby przewieźć ich na wybrzeże Libanu, gdzie jest wystarczająco dużo obozów dla uchodźców. Później strefa bezpieczeństwa powinna zostać ustanowiona od wybrzeża morza do ogrodzenia na granicy ze Strefą Gazy, całkowicie wyludniona, jako przypomnienie tego, co kiedyś tam było. To powinno przypominać obóz koncentracyjny Auschwitz (chodzi o muzeum na jego terenie — red.) - powiedział Azoulai w rozmowie z izraelskim radiem.

Izraelski polityk: 7 października miał miejsce drugi Holokaust

- Niech to stanie się muzeum, prezentującym możliwości państwa Izrael i zniechęcający kogokolwiek do mieszkania w Strefie Gazy. To należy zrobić - dodał.

- To, co stało się 7 października (atak Hamasu na Izrael — red.) było drugim Holokaustem. Liban ma już obozy dla uchodźców i tam powinni się udać (Palestyńczycy ze Strefy Gazy — red.) - mówił Azoulai.

Strefa bezpieczeństwa powinna zostać ustanowiona od wybrzeża morza do ogrodzenia na granicy ze Strefą Gazy, całkowicie wyludniona, jako przypomnienie tego, co kiedyś tam było

David Azoulai, szef rady Metulli

- Powinniśmy pozostawić Gazę opuszczoną i zniszczoną, aby służyła jako muzeum demonstrujące szaleństwo ludzi, którzy tam mieszkali — dodał.

Azoulai mówił też, że Izrael „nie może żyć w strachu” i „musi działać zdecydowanie”.

W działaniach odwetowych Izraela w Strefie Gazy zginęło jak dotąd ok. 19 tys. Palestyńczyków. W ataku Hamasu na Izrael zginęło ok. 1 200 osób.

Konflikty zbrojne
Ukraińska ustawa o mobilizacji. Służyć na froncie aż do końca
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Konflikty zbrojne
Dlaczego Rosja zaatakowała elektrownie na Ukrainie? Putin: Musieliśmy
Konflikty zbrojne
Na Ukrainie przegłosowano ustawę o mobilizacji
Konflikty zbrojne
USA alarmują: Izrael może zostać zaatakowany. Już w najbliższych dniach
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Konflikty zbrojne
Dmytro Kułeba: Wszystkie wyrzutnie rakiet Patriot powinny być na Ukrainie