Putin przyznaje: Sankcje mogą negatywnie wpłynąć na gospodarkę Rosji

Prezydent Władimir Putin na spotkaniu z rządem powiedział, że "bezprawne restrykcje" w przyszłości mogą negatywnie wpłynąć na stan gospodarki Rosji.

Publikacja: 29.03.2023 22:00

Spotkanie Putina z rządem

Spotkanie Putina z rządem

Foto: AFP

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 399

Słowa te padły podczas spotkania Putina z członkami rządu.

Chociaż prezydent wielokrotnie twierdził, że Rosja nie odczuwa sankcji nałożonych przez państwa Zachodu, tym razem przyznał, że "mogą mieć naprawdę negatywny wpływ".

- Bezprawne restrykcje nałożone na rosyjską gospodarkę w perspektywie średniookresowej mogą rzeczywiście mieć na nią negatywny wpływ - powiedział Putin.

Dodał, że z tego względu należy zapewnić "stały wzrost popytu wewnętrznego", bo  w obecnej sytuacji  "to popyt staje się wiodącym czynnikiem wzrostu gospodarczego".

25 lutego Rada Europejska ogłosiła, że przyjęła 10. pakiet sankcji przeciwko Rosji i tym, którzy popierają jej wojnę z Ukrainą.

 - Dzisiejszy 10. pakiet sankcji jest wymierzony w tych, którzy odgrywają kluczową rolę w kontynuacji tej brutalnej wojny. Podejmujemy więcej środków, zajmując się sektorem bankowym, dostępem do technologii podwójnego zastosowania i zaawansowanych technologii – powiedział wówczas zef dyplomacji Unii Europejskiej Josep Borrell.

„Pozostajemy zjednoczeni w naszej determinacji do zniszczenia rosyjskiej machiny wojennej” – napisał Borrell na Twitterze.

Konflikty zbrojne
Brytyjski wywiad: Wojska Ukrainy prowadzą "znaczące operacje" na froncie
Konflikty zbrojne
Członkowie komisji Kongresu wezwali Biały Dom do natychmiastowego dostarczenia Ukrainie pocisków ATACMS
Konflikty zbrojne
Rosja buduje wspólnie z Iranem fabrykę dronów. Produkcja może ruszyć na początku roku
Konflikty zbrojne
Generał Waldemar Skrzypczak: Główne uderzenie na południe będzie oznaczać duże straty dla Ukrainy
Konflikty zbrojne
Rosjanie w Warszawie o wojnie z Putinem i nowej Rosji