Reklama
Rozwiń

Ukraina dostanie pociski ze zubożonym uranem. Moskwa grozi, Londyn odpowiada

Wielka Brytania oskarżyła prezydenta Rosji, Władimira Putina, o celowe rozpowszechnianie fałszywych informacji na temat decyzji brytyjskiego rządu o przekazaniu Ukrainie pocisków przeciwpancernych zawierających zubożony uran.

Aktualizacja: 22.03.2023 14:22 Publikacja: 22.03.2023 05:54

Brytyjski czołg Challenger II

Brytyjski czołg Challenger II

Foto: PAP/PA

arb

O tym, że Wielka Brytania przekaże Ukrainie takie pociski poinformowała Annabel Goldie, wiceminister obrony, w odpowiedzi na pytanie do Ministerstwa Obrony Wielkiej Brytanii skierowane przez członka Izba Lordów, Raymonda Jolliffe'a.

"Oprócz dostarczenia Ukrainie kompanii czołgów Challenger 2, dostarczymy jej amunicję, w tym pociski przeciwpancerne, które zawierają zubożony uran" - oświadczyła Goldie.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1230
Konflikty zbrojne
Izrael–Palestyna. Tak blisko zawarcia pokoju w Strefie Gazy jeszcze nie było
Konflikty zbrojne
Oto broń, o którą Ukraina prosi Niemcy. Dziennik ujawnił tajną listę
Konflikty zbrojne
Mark Rutte: Rosja może zaatakować NATO na prośbę Chin
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1228