Reklama

Rosjanie powoli posuwają się do przodu w Donbasie. Zełenski: Rosja się spieszy

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, wzywa sojuszników, by przyspieszyli dostawy pomocy wojskowej na Ukrainę w czasie, gdy w Brukseli spotykają się ministrowie obrony państw NATO, a w Donbasie Rosjanie intensyfikują swoje działania, co wskazuje na rozpoczynanie przez nich nowej ofensywy.

Publikacja: 15.02.2023 04:56

Ukraińcy okopują się w rejonie Bachmutu

Ukraińcy okopują się w rejonie Bachmutu

Foto: AFP

arb

Obecnie Rosjanie intensywnie ostrzeliwują Bachmut, miasto w obwodzie donieckim, które Rosja próbuje zająć od miesięcy. Ukraińscy obrońcy zamieniają miasto w twierdzę, zamykając dostęp do niego dla cywilów.

Zdobycie Bachmutu byłoby najbardziej znaczącą rosyjską zdobyczą na Ukrainie od lipca 2022 roku. Umożliwiłoby też Rosjanom rozwinięcie ofensywy w obwodzie donieckim w kierunku Kramatorska i Słowiańska.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1282
Konflikty zbrojne
Decyzja niepopularna, ale konieczna? Niemcy myślą o wysłaniu swoich wojsk na Ukrainę
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1281
Konflikty zbrojne
„Flaming”, „Długi Neptun”. Ukraina chce walczyć z Rosją własnymi rakietami
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1280
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama