Reklama
Rozwiń

Fabryki broni w Rosji pracowały w święta. "Personel wykazał zrozumienie"

Fabryki w Rosji produkujące sprzęt wojskowy pracują bez przerwy i wycofały pracownikom święta noworoczne, powiedział w poniedziałek szef państwowego konglomeratu wojskowego Rostec Siergiej Czemezow.

Publikacja: 02.01.2023 23:49

Delegacja z Miedwiediewem na czele podczas wizytacji jednej z fabryk

Delegacja z Miedwiediewem na czele podczas wizytacji jednej z fabryk

Foto: PAP, EKATERINA SHTUKINA / SPUTNIK / GOVERNMENT PRESS SERVICE POOL

amk

- Przedsiębiorstwa Rostec zaangażowane w realizację zamówienia obronnego państwa pracują prawie przez całą dobę, pracownicy wykazują zaangażowanie i rozumieją zwiększone obciążenie pracą – powiedział państwowej agencji informacyjnej TASS Czemezow.

Wcześniej w rozmowie z TASS szef Rostec poinformował, że przedsiębiorstwa państwowej korporacji robią wszystko, co możliwe, aby zwiększyć produkcję wyrobów wojskowych. Czemezow zauważył, że pracownicy poszczególnych przedsiębiorstw pracujących na zamówienie państwa pracują na trzy lub cztery zmiany. Zapewnił, że Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej regularnie otrzymuje nowe partie sprzętu lotniczego, pojazdów opancerzonych, systemów artyleryjskich, broni strzeleckiej, sprzętu i wielu innych.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1228
Konflikty zbrojne
Ukraina informuje o udanym ataku i ostrzega przed nową ofensywą Rosji
Konflikty zbrojne
Cios w rosyjskie lotnisko Borisoglebsk. Ukraina chwali się sukcesem, Rosjanie oficjalnie milczą
Konflikty zbrojne
Kto podjął decyzję o wstrzymaniu dostaw broni na Ukrainę? Była jednostronna
Konflikty zbrojne
Zmasowany atak Rosji na Kijów. Duże zniszczenia i ranni