Reklama
Rozwiń
Reklama

Rosja: Bójka między rezerwistami - sierżant zabił kapitana

Sierżant, zmobilizowany do wojska w ramach częściowej mobilizacji ogłoszonej przez Władimira Putina 21 września, został aresztowany w związku z bójką, w czasie której zadał śmiertelne rady kapitanowi - ten ostatni również trafił do wojska w ramach częściowej mobilizacji.

Publikacja: 29.12.2022 04:55

Rosyjscy rezerwiści w czasie ćwiczeń

Rosyjscy rezerwiści w czasie ćwiczeń

Foto: PAP/EPA

arb

Informacje takie podaje Radio Wolność, powołując się na komunikat sądu garnizonowego w Magnitogorsku (obwód czelabiński).

Do bójki miało dojść 23 grudnia. Powodem bójki była kłótnia między sierżantem a kapitanem. W czasie bójki kapitan doznał śmiertelnych obrażeń. Sierżant, który rozpoczął bójkę, miał być pod wpływem alkoholu.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Konflikty zbrojne
Przełom na froncie? Władimir Putin usłyszał, że wojska rosyjskie zajęły Kupiańsk
Konflikty zbrojne
Ukraina straci ważnego sojusznika w administracji Donalda Trumpa
Konflikty zbrojne
Ukraina czy Rosja, kto pierwszy zbankrutuje?
Konflikty zbrojne
Reuters: Tak wygląda plan pokojowy Trumpa. Ukraina ma się zrzec ziemi i broni, ograniczyć armię
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Konflikty zbrojne
Incydent w pobliżu Wielkiej Brytanii. „Niezwykle niebezpieczny” ruch rosyjskiego statku
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama