Reklama

Na Mołdawię spadła rakieta. Straż graniczna wszczyna śledztwo

Mołdawska straż graniczna wszczęła śledztwo ws. szczątek rakiety, które 5 grudnia spadły na terytorium kraju, w rejonie miasta Bryczany.

Publikacja: 06.12.2022 14:30

Cerkiew w Bryczanach

Cerkiew w Bryczanach

Foto: Muscron, CC0, via Wikimedia Commons

arb

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 286

O wszczęciu śledztwa informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Mołdawii. Pisze o tym mołdawski serwis NewsMaker.

MSW Mołdawii podaje, że funkcjonariusze badają obecnie miejsce, w którym spadły szczątki rakiety. 6 grudnia funkcjonariusze mieli w tym miejscu znaleźć szczątki innych rakiet.

"Straż Graniczna wszczęła śledztwo" - podaje MSW dodając, że zebrane dowody i dokumenty zostaną przekazane do Biura Prokuratora ds. Walki ze Zorganizowaną Przestępczością i Przypadków Szczególnych.

Czytaj więcej

Na terytorium Mołdawii spadły szczątki rakiety
Reklama
Reklama

MSW Mołdawii podawało, że 5 grudnia, w pobliżu miasta Bryczany, straż graniczna znalazła szczątki rakiety. Rakieta spadła na terytorium Mołdawii po zmasowanym ostrzale rakietowym sąsiadującej z tym krajem Ukrainy przez Rosjan.

Ołeksij Daniłow, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Ukrainy oświadczył, że to pocisk Federacji Rosyjskiej Spadł na terytorium Mołdawii.

MSW Mołdawii podawało, że 5 grudnia, w pobliżu miasta Bryczany, straż graniczna znalazła szczątki rakiety

Saperzy, którzy zbadali szczątki pocisku oświadczyli, że nie stwarza on zagrożenia eksplozją.

15 listopada, w czasie jednego z wcześniejszych ostrzałów Ukrainy przez Rosję, zabłąkany pocisk spadł na Przewodów, miejscowość po polskiej stronie granicy, zabijając dwóch mężczyzn. Wówczas okazało się, że był to - najprawdopodobniej - pocisk wystrzelony przez ukraińską obronę przeciwlotniczą z zestawu S-300 (śledztwo w tej sprawie nadal jednak się toczy).

Konflikty zbrojne
Donald Trump nie wyklucza wojny z Iranem. „Łatwo byśmy wygrali”
Konflikty zbrojne
Dlaczego Rosja nie potrafi wygrać z Ukrainą? „Zdobywają kilkadziesiąt metrów dziennie”
Konflikty zbrojne
Jakie wnioski płyną dla Polski po czterech latach wojny? Generał wskazuje kilka obszarów
Konflikty zbrojne
„Pozdrowienia od przyjaciół Putina”. Ambasador Ukrainy komentuje stanowisko Orbána i Ficy
Materiał Promocyjny
Dove Self-Esteem: Wsparcie dla nastolatków
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama