Reklama

Stoltenberg: Groźby nuklearne Putina są niebezpieczne i nieodpowiedzialne

Prezydent Putin rozpoczął tę wojnę. Musi ją zakończyć, wycofując swoje siły z Ukrainy. A Aleksander Łukaszenko powinien powstrzymać współudział Białorusi w tym nielegalnym konflikcie - powiedział na konferencji prasowej Jens Stoltenberg. Szef NATO na przyszły tydzień zapowiedział coroczne manewry jądrowe NATO.

Publikacja: 11.10.2022 16:08

Jens Stoltenberg

Jens Stoltenberg

Foto: AFP

amk

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 230

Przemawiając podczas konferencji prasowej na temat wojny na Ukrainie, Stoltenberg powiedział, że „ukryte groźby nuklearne” Władimira Putina są „niebezpieczne i nieodpowiedzialne”, a Kreml wie, że wojny nuklearnej „nie można wygrać”, ale wie też, że "nie można jej rozpętać".

- Uważnie monitorujemy rosyjskie siły nuklearne. Nie widzieliśmy żadnych zmian w postawie Rosji, ale pozostajemy czujni - mówił szef NATO.

Stoltenberg zapewnił, że kraje sojuszu zwiększają również bezpieczeństwo wokół kluczowych instalacji i intensyfikują dzielenie się danymi wywiadowczymi.

- Podejmiemy dalsze kroki w celu wzmocnienia naszej infrastruktury krytycznej, a celowy atak na infrastrukturę krytyczną sojuszników spotka się ze zjednoczoną i zdecydowaną reakcją - zapowiedział szef NATO.

Reklama
Reklama

Stoltenberg powiedział również, że Ukraina rozpędza się w tej wojnie, podczas gdy Rosja „coraz częściej ucieka się do przerażających i masowych ataków na ludność cywilną i infrastrukturę krytyczną”.

- Prezydent Putin rozpoczął tę wojnę. Musi ją zakończyć, wycofując swoje siły z Ukrainy. A Aleksander Łukaszenko powinien powstrzymać współudział Białorusi w tym nielegalnym konflikcie -

Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1397
Konflikty zbrojne
USA ścigają tankowiec? To już kolejny w tym tygodniu
Konflikty zbrojne
Rosyjski statek nadał sygnał SOS i zacumował u wybrzeży Szwecji. Co ma na pokładzie?
Konflikty zbrojne
Donald Trump zwiększa presję. USA zatrzymały tankowiec Centuries u wybrzeży Wenezueli
Konflikty zbrojne
Rosja przyspiesza przygotowania do ataku na państwa NATO. Kraje bałtyckie czeka okupacja?
Materiał Promocyjny
Działamy zgodnie z duchem zrównoważonego rozwoju
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama