Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 222

Wieś Torskie, o której pisze Haidai, znajduje się ok. 15 km na wschód od Łymanu, wyzwolonego przez Ukrainę w sobotę miasta w obwodzie donieckim.

Haidai zwraca też uwagę na analizę think tanku z USA, Instytutu Studiów nad Wojną (ISW), który pisze, że Putin jest gotów poświęcić obwód ługański, aby utrzymać kontrolę nad południem Ukrainy.

Czytaj więcej

Think tank z USA: Rosja nie jest w stanie walczyć na atomowym polu bitwy

"W ten czy inny sposób odzyskamy WSZYSTKO co nasze - i na wschodzie, i na południu. Chciałbym, aby Putin poświęcił lepiej swoje życie, a my postanowimy co zrobić ze swoim" - podkreśla.

Haidai zapewnia, że wojskowa administracja i inne służby są gotowe do działania i przywracania normalnego życia na wyzwalanym terytorium obwodu ługańskiego.

"Rosjanie są w panice z powodu ostrzału ich pozycji w pobliżu Kreminnej (miasta w obwodzie ługańskim - red.)" - pisze gubernator obwodu.

"Podczas gdy jedni panikują, inni kręcą film propagandowy, Rosjanie oszaleli" - ocenia też Haidai dodając, że "w czasie gdy rozsypuje się ich armia, kręcą film o NATO i laboratoriach biochemicznych. "Tej choroby nie da się uleczyć" - ocenia Haidai.