W ciągu ostatniej doby ukraińska armia na froncie południowym miała dwukrotnie podjąć działania ofensywne - wynika z raportu.

"Ukraińskie lotnictwo przeprowadziło cztery uderzenia na zgrupowania rosyjskich żołnierzy, broni i sprzętu w okupowanych rejonach basztańskim (obwód mikołajowski) i berysławskim (obwód chersoński)" - informuje Dowództwo Operacyjne "Południe".

Jednocześnie jednostki artyleryjskie i rakietowe ukraińskiej armii przeprowadziły w ciągu doby ponad 200 misji ogniowych. Według informacji przekazanych przez Dowództwo Operacyjne "Południe" ukraiński ostrzał udaremnił próby naprawy i przywrócenia do użytku Mostu Kachowskiego, w rejonie Nowej Kachowki. 18 sierpnia w mediach społecznościowych pojawiły się doniesienia na temat eksplozji słyszanych w rejonie Nowej Kachowki.

Czytaj więcej

Brytyjski wywiad: Rosjanie przegrywają walkę w cyberprzestrzeni

Dowództwo Operacyjne "Południe" informuje, że Rosjanie w ciągu doby stracili 73 żołnierzy, trzy czołgi, cztery wyrzutnie rakietowe oraz stację radarową zestawu S-300, pięć pojazdów opancerzonych i innych pojazdów. Ukraińcy zniszczyli też jeden skład amunicji.

Jednostki artyleryjskie i rakietowe ukraińskiej armii przeprowadziły w ciągu doby ponad 200 misji ogniowych

Z raportu wynika też, że na wodach Morza Czarnego znajdują się obecnie dwa rosyjskie okręty gotowe do wystrzelenia pocisków manewrujących Kalibr. Na ich pokładach jest łącznie 16 pocisków manewrujących tego typu.