Generał Bradshaw był pytany o słowa nowego szefa Sztabu Generalnego brytyjskiej armii, gen. Patricka Sandersa, który powiedział, że współcześni brytyjscy żołnierze są pokoleniem, które "znów musi przygotowywać się do walki w Europie" w związku z wojną jaką Rosja rozpoczęła na Ukrainie.

- Tak, on miał całkowitą rację - stwierdził gen. Bradshaw.

Czytaj więcej

Generał: Brytyjskie wojsko musi przygotować się do ponownej walki w Europie

- Chodzi o to, że przygotowując się odpowiednio do wojny, budując naprawdę silne środki odstraszania, zapobiegniemy wybuchowi wojny - dodał.

- (Władimir) Putin pokazał nam, że jest gotów podjąć ryzyko rozpoczęcia otwartej wojny w Europie. Robi to na Ukrainie, ze strasznymi, okropnymi konsekwencjami - powiedział gen. Bradshaw.

To, co powiedział gen. Sanders, to powtarzanie tego, co wojskowi dowódcy mówili od tysięcy lat - jeśli chcesz pokoju, szykuj się do wojny

Generał Adrian Bradshaw, były dowódca brytyjskich Sił Specjalnych

- To, co musimy całkowicie zapewnić, to że nie będzie widział przestrzeni, możliwości do rozpoczęcia działań przeciwko NATO, by uzyskać przewagę - dodał brytyjski generał.

- Nie możemy dać mu takiej możliwości i to, co powiedział gen. Sanders, to powtarzanie tego, co wojskowi dowódcy mówili od tysięcy lat - jeśli chcesz pokoju, szykuj się do wojny - podsumował.