Reklama
Rozwiń

Przewodniczący parlamentu Ukrainy: Wojna może skończyć się bardzo szybko

Przewodniczący Rady Najwyższej (jednoizbowego parlamentu) Ukrainy, Rusłan Stefanczuk uważa, że wojna na Ukrainie może zakończyć się bardzo szybko, jeśli Ukraina otrzyma odpowiednią broń.

Publikacja: 15.06.2022 12:07

Rusłan Stefanczuk

Rusłan Stefanczuk

Foto: AFP

arb

- Jeśli Ukraina otrzyma wysokiej jakości systemy uzbrojenia wojna może skończyć się bardzo szybko. Naszym priorytetem jest zakończyć wojnę i zapewnić bezpieczeństwo naszego kraju - powiedział Stefanczuk w rozmowie z austriackim nadawcą ORF.

Stefanczuk wskazywał na wysoki poziom wyszkolenia Sił Zbrojnych Ukrainy i podkreślił, że jest "bardzo ważne, aby przyspieszyć dostawy broni dla Ukrainy, ponieważ każdego dnia wojny ginie 100, a ranionych jest 500 ukraińskich żołnierzy".

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Konflikty zbrojne
Altius, eksperymentalny rosyjski dron, runął na budynek w Kazaniu
Konflikty zbrojne
Nagroda Nobla dla Donalda Trumpa? Beniamin Netanjahu wręczył mu dokument
Konflikty zbrojne
Zapadła decyzja, Pentagon potwierdza. Donald Trump: Ukraina musi się bronić
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1230
Konflikty zbrojne
Rosja blisko przełamania ukraińskiej obrony. Sukces w nieoczekiwanym miejscu