- Dziś, podczas rozmów za pośrednictwem łącz wideo ustalono, że kolejne spotkanie obu delegacji twarzą w twarz zostanie zorganizowane w Turcji - oświadczył członek ukraińskiej delegacji Dawid Arachamia, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina. Dodał, że szczegóły mają zostać przedstawione później. Cytowany przez ukraińskie media Arachamia podał, że rozmowy odbędą się w dniach 28-30 marca.

Z kolei doradca prezydenta Rosji Władimira Putina i szef rosyjskiej delegacji prowadzącej rozmowy z Ukrainą Władimir Miediński oświadczył, że negocjacje ze stroną ukraińską odbędą się w Turcji w dniach 29-30 marca.

Czytaj więcej

Ilu żołnierzy rosyjskich zginęło na Ukrainie? Rosja podaje oficjalne dane o swych stratach

Wojna na Ukrainie trwa od ponad miesiąca. Wojska rosyjskie rozpoczęły inwazję 24 lutego od północy, z południa i ze wschodu. W związku z agresją na Ukrainę szereg państw i organizacji międzynarodowych nałożył sankcje na Rosję, jej władze, rosyjskich oligarchów oraz rosyjskie przedsiębiorstwa.

Pierwsza runda negocjacji między Rosją a Ukrainą odbyła się 28 lutego. Następnie członkowie obu delegacji spotkali się 3 marca i 7 marca. Od 14 marca rozmowy prowadzone są codziennie za pośrednictwem łącz wideo.

Czytaj więcej

Negocjacje Rosji i Ukrainy. Erdoğan: W czterech z sześciu tematów porozumienie jest blisko

Niedawno prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan powiedział, że jeśli chodzi o rozmowy Moskwą a Kijowem, to strony są blisko osiągnięcia porozumienia w czterech z sześciu głównych tematów negocjacyjnych.