10 stycznia resort obrony Armenii informował o dwóch zabitych żołnierzach i dwóch rannych.

Ministerstwo obrony Armenii podaje, że siły zbrojne Azerbejdżanu ostrzelały pozycje wojsk Armenii na granicy między krajami przy użyciu artylerii i dronów.

Tymczasem ministerstwo obrony Azerbejdżanu poinformowało we wtorek o "prowokacji armii Armenii" w rejonie położonego na pograniczu między krajami miasta Karwaczarr. W wyniku działań armii Armenii zginąć miał jeden żołnierz sił zbrojnych Azerbejdżanu.

Czytaj więcej

Armenia - Azerbejdżan: Walki nie tylko o lokalnym znaczeniu

W odpowiedzi na działania Armenii azerska armia miała "podjąć adekwatne kroki militarne". Resort obrony Azerbejdżanu zapewnia jednak, że Azerowie nie użyli lotnictwa ani artylerii.

W wyniku ostrzału prowadzonego przez żołnierzy azerskich zniszczone miały zostać dwa posterunki ormiańskich żołnierzy.

Jesienią 2021 roku konflikt w Górskim Karabachu zakończył się porażką ormiańskich sił i odzyskaniem kontroli nad częścią spornego terytorium przez Azerbejdżan.

Relacje między Armenią a Azerbejdżanem są napięte od jesieni 2020 roku, gdy doszło do sześciotygodniowego konfliktu w Górskim Karabachu, kontrolowanej przez Ormian enklawie na terytorium Azerbejdżanu. Walki skończyły się porażką ormiańskich sił i odzyskaniem kontroli nad częścią spornego terytorium przez Azerbejdżan.