Aktualizacja: 03.04.2025 11:29 Publikacja: 11.09.2024 06:23
Donald Trump zmierzył się w debacie z Kamalą Harris
Foto: REUTERS/Evelyn Hockstein
Donald Trump został dwa razy w czasie debaty zapytany, czy według niego Ukraina powinna wygrać wojnę z Rosją i czy byłoby to w interesie USA – i dwa razy nie odpowiedział na to pytanie, mówiąc zamiast tego, że chciałby, aby wojna się skończyła. To niepokojący sygnał dla Kijowa, ale też dla Polski – potwierdza on bowiem, że pomysłem Trumpa na zakończenie wojny Rosji z Ukrainą jest zmuszenie Kijowa do rozmów pokojowych. A wszyscy wiemy, że Rosja, owszem, jest do takich rozmów gotowa, ale na swoich warunkach. Te zaś oznaczają nie tylko wydarcie Ukrainy czterech obwodów nielegalnie anektowanych przez Rosję w 2022 roku, ale też utrzymanie Ukrainy poza NATO i uczynienie jej podatną na przyszłą agresję. Tylko ktoś, kto przespał ponad dwie dekady rządów Władimira Putina może mieć złudzenia, że tym razem dyktator już się zatrzyma. Dlaczego miałby to zrobić, skoro dotąd się nie zatrzymywał, a kolejny konflikt zakończy na swoich warunkach?
Awantura, jaka wybuchła w Sejmie po wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego i próbie repliki Romana Giertycha pokazuj...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Prezydent Andrzej Duda twierdzi, że premier Donald Tusk w porozumieniu z Niemcami sprowadza nielegalnych imigran...
Liberalna demokracja w XXI wieku kompletnie nie radzi sobie z przestępczymi breweriami nowych populistów. Wesoło...
Nie ma wątpliwości, że marsze, które zorganizowała w 2023 roku Koalicja Obywatelska, przyczyniły się do mobiliza...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Połowa naszej prezydencji w Unii Europejskiej za nami. To jednak nie Polska ma największe zasługi w realizacji j...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas