Taki śmigłowiec sprowadził na piknik w Sarnowej Górze wiceminister spraw wewnętrznych Maciej Wąsik. Chciał uatrakcyjnić imprezę. Udało mu się. Aż za bardzo. Maszyna „popisywała się” przed publicznością, latała za nisko i zerwała linię energetyczną, na szczęście nie płynął przez nią prąd o wysokim napięciu. – Pomogłem wójtowi – przyznał Wąsik na antenie Polsat News. – Ja nie chcę rozstrzygać, kto jest winny – dodał szczerze, i trudno się tej niechęci polityka dziwić, skoro to on był autorem policyjno-wizerunkowego pomysłu. Od samego „pokazu latania” odcina się zdecydowanie: - Ja przyjechałem na mszę, kiedy śmigłowiec już stał, odjechałem, kiedy jeszcze stał – zapewnił.

Sarnowa Góra i granatnik szefa policji

Przygody PiS z bezpieczeństwem są już legendarne. Zagubione rakiety ministra Błaszczaka, odpalony przez szefa policji granatnik w siedzibie Komendy Głównej, prawie brazylijska telenowela na temat przyjęcia przez polską systemów Patriot z Niemiec – wszystko to nie pracuje na wypełnienie wyborczego hasła PiS realną treścią.

Czytaj więcej

RMF FM: W załodze Black Hawka sprawca śmiertelnego wypadku wojskowego śmigłowca

Zresztą to nic dziwnego przy nadreprezentacji w rządzie mężczyzn w średnim wieku, którym marzy się odegranie roli szeryfa. Reguły westernu nie gwarantują bezpieczeństwa, szczególnie ludności przemykającej się miedzy bramami, by nie narażać się na zbłąkaną kulę.

Bezpieczna przyszłość dla kogo?

Dyskusyjne są też zagrożenia, jakie widzi dla bezpieczeństwa Polaków partia rządząca. Z forsowanego wbrew logice referendum, wyborczych haseł i wypowiedzi polityków PiS, jasno widać, że największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polaków jest według nich Donald Tusk, a zaraz po nim uchodźcy i kobiety do 25 roku życia. Dlatego najlepiej byłoby wyborcze hasło nieco zawęzić, by precyzyjnie i wprost odnosiło się do społecznych podmiotów, na które liczy prezes. Proponowałabym: „Bezpieczna przyszłość Polaków płci męskiej, o jasnej karnacji, w wieku średnim i starszym, nie biorących udziału w piknikach politycznych organizowanych przez ministra Wąsika”.