Reklama

Szułdrzyński: Delfin Morawiecki

Sondaż, którego wyniki publikujemy w dzisiejszej „Rzeczpospolitej", to bez wątpienia dobra wiadomość dla premiera Mateusza Morawieckiego. Oczywiście pod warunkiem, że zasmakował już w polityce i chciałby zostać w niej na dłużej.

Aktualizacja: 28.05.2018 21:21 Publikacja: 28.05.2018 19:44

Szułdrzyński: Delfin Morawiecki

Foto: Fotorzepa, Maciej Zieniewicz

Niemal co czwarty wyborca PiS (23 proc.) uważa, że to on mógłby w przyszłości zastąpić Jarosława Kaczyńskiego na stanowisku prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Obecny szef rządu wygrywa również w sytuacji, gdy to pytanie stawia się ogółowi wyborców. To pokazuje, jak szybko rozwija się polityczna kariera Morawieckiego. Zaledwie dwa i pół roku temu wszedł do rządu jako wicepremier ds. ekonomicznych, następnie wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości, by pół roku temu zostać premierem.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Komentarze
Artur Bartkiewicz: Karol Nawrocki z prezentem od Donalda Trumpa. Donald Tusk musi się cofnąć
Komentarze
Robert Gwiazdowski: Aferka KPO. Czy wystarczy nie defraudować?
Komentarze
Jędrzej Bielecki: Karol Nawrocki rozmawiał z Donaldem Trumpem dzięki kanclerzowi Niemiec
Komentarze
Michał Płociński: Karol Nawrocki szybko przejął kontakty z Donaldem Trumpem. Uznał, że wóz albo przewóz
Komentarze
Rusłan Szoszyn: O czym nie mówi Maks Korż
Reklama
Reklama