Berlińska straż pożarna zgłosiła kilka eksplozji w lesie Grunewald. Lokalni urzędnicy zamknęli strefę o promieniu 1000 metrów.

Pożar i wynikające z niego eksplozje skłoniły również władze do ograniczenia transportu drogowego i kolejowego w tym rejonie.

Służby podkreśliły, że w związku z eksplozjami i latającymi w powietrzu odłamkami utrudnione jest prowadzenie akcji gaśniczej. 

Czytaj więcej

Portugalia: Setki strażaków walczą z pożarem w pobliżu Lizbony

"Nie wchodźcie na tereny leśne" - ostrzegła straż pożarna. Poinformowano, że nie ma w tej chwili bezpośredniego zagrożenia dla budynków w okolicy. Jednocześnie ostrzeżono, że wysoka temperatura i suche warunki mogę przyczynić się do rozprzestrzenienia się pożaru.

Rzecznik policji powiedział, że nie jest jeszcze jasne, jak doszło do eksplozji. Miejsce to jest wykorzystywane do przechowywania i przeprowadzania kontrolowanych eksplozji amunicji lub broni zabezpieczonej przez jednostki utylizacji broni berlińskiej policji. 

Na zdjęciach agencji Reutera widać dym unoszący się w oddali nad żaglówkami na popularnym w stolicy Niemiec jeziorze Wannsee.

Niemiecka służba meteorologiczna DWD prognozuje w czwartek temperatury w Berlinie sięgające 38 stopni Celsjusza.

Grunewald o powierzchni 3 tys. hektarów jest jednym z największych terenów zielonych Berlina, zaczynającym się na zachodnim skraju miasta i ciągnącym się w kierunku Poczdamu.