Strona prowadzona jest we wszystkich najważniejszych językach Ameryki Łacińskiej: angielskim, francuskim, hiszpańskim i portugalskim. Jej utworzenie to efekt pozarządowego projektu zrealizowanego przez Centrum Studiów Latynoamerykańskich funkcjonujące na uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie.
Linki po lewej stronie dają dostęp do informacji o: twórcach strony, danych adresowych do kontaktu z nimi oraz wydarzeniach zorganizowanych przez centrum (niestety, sekcja ta nie funkcjonuje prawidłowo, ponieważ nie wykazano żadnych wydarzeń).
Znacznie bardziej funkcjonalne i ważniejsze są linki po prawej stronie.Pierwszy prowadzi do tekstów ustaw zasadniczych wszystkich krajów regionu, a także znakomitego prawnoporównawczego zestawienia postanowień konstytucji różnych państw dotyczących tego samego zagadnienia (przykładowo, można od razu porównać, jak uregulowano możliwość nacjonalizacji w różnych ustawach zasadniczych) – utrudnieniem, ale też uwiarygodnieniem zestawienia, jest zachowanie oryginalnych języków porównywanych przepisów. Wreszcie jest tam też bogaty zestaw not bibliograficznych obejmujących zarówno opracowania o generalnej naturze, jak i dotyczące konkretnych krajów.
Kolejna zakładka dotyczy władzy wykonawczej i prezentuje: aktualną listę członków rządów w poszczególnych krajach, linki do egzekutyw różnych państw, listę wszystkich prezydentów i premierów regionu (uporządkowaną według krajów) oraz ponownie zestawienie bibliograficzne.
Podobnie zorganizowana jest kolejna podstrona poświęcona władzy ustawodawczej i następna dotycząca sądownictwa. Co do tego ostatniego, w ramach „Reference Materials” użyteczny jest podział na materiały dostępne online i pozostałe.