Zawiera ona tzw. Factbook, czyli zbiór ważnych i jawnie dostępnych informacji o każdym kraju świata. Dane te dotyczą wielu różnych dziedzin i zainteresować mogą nie tylko prawników, choć także oni łatwo znajdą tam w jednym miejscu podstawowe wiadomości o systemach politycznych i prawnych poszczególnych państw, co może być dla nich użyteczne w razie prowadzenia interesów z podmiotami z mniej znanych krajów świata.
Wśród elementów o charakterze ogólnoinformacyjnym dotyczących każdego państwa podane są tam: położenie geograficzne (z dołączoną schematyczną mapą), powierzchnia, granice (w tym granica morska i długość wybrzeży), klimat, gleba, wysokość nad poziomem morza, surowce naturalne, wykorzystanie ziemi, dostęp do wody pitnej, dane o środowisku naturalnym, populacja, struktura wieku, przyrost naturalny, śmiertelność, najczęściej występujące choroby, narodowość, grupa etniczna, języki, religie, szczegółowe dane ekonomiczne, telekomunikacyjne, transportowe oraz wojskowe. Widać zatem, że jest to wyjątkowo pokaźny i, co najważniejsze, permanentnie aktualizowany zbiór wiadomości.
Z zakresu informacji prawnej na stronie dostępne są dane o: oficjalnej nazwie każdego kraju, typie rządu, stolicy (w tym, jaki obowiązuje w niej czas), podziale administracyjnym, terytoriach zależnych, świętach państwowych, prawie wyborczym, partiach politycznych i ich liderach, a także o uczestnictwie w różnych organizacjach międzynarodowych.
Na osobne podkreślenie zasługują precyzyjne dane o systemie rządów: władzy wykonawczej (wraz ze wskazaniem aktualnych głów państw i rządów, składu rządu, a także rezultatu ostatnich wyborów), władzy ustawodawczej i sądowniczej.
Oddzielnie podano informacje o konstytucji każdego kraju (dacie jej wejścia w życie i ewentualnych poprawkach), a także o systemie prawnym. Te ostatnie zawierają charakterystykę systemu (jego rodzaj, np. prawo kontynentalne czy common law), informację o istnieniu Trybunału Konstytucyjnego (lub instytucji odpowiadającej jego funkcjom) oraz skutku jego orzeczeń, ewentualnie o możliwości odwoływania się do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu i wreszcie o poddaniu się przez dany kraj obowiązkowej jurysdykcji Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze.