Strona http://www.asil.org/resource/pil1.htm prowadzona jest oczywiście w języku angielskim. Dostępne w niej źródła podzielono na osiem grup tematycznych: organizacje międzynarodowe (zajmujące się prawem międzynarodowym prywatnym, np. Haska Konferencja Prawa Prywatnego Międzynarodowego), konwencja o międzynarodowej sprzedaży towarów, międzynarodowy arbitraż handlowy, regionalna harmonizacja prawa kolizyjnego (w tym odrębnie materiały o prawie Unii Europejskiej), prawo międzynarodowe prywatne w USA, płatne i bezpłatne bazy danych zawierające materiały o prawie międzynarodowym prywatnym (np. Westlaw), przewodniki do badań nad omawianym działem prawa, organizacje prowadzące badania w zakresie prawa kolizyjnego.
Każda z tych grup obejmuje listę interesujących linków z krótkim opisem, co można znaleźć na wskazanych stronach. Szczególnie ciekawa jest część poświęcona bazom danych w całości lub w części prezentującym materiały z zakresu prawa międzynarodowego (w tym prawa międzynarodowego prywatnego).
Oprócz odesłań do powszechnie znanych Westlaw i Lexis Nexis wskazano także International Law in Brief (www.asil.org/ilib/ilibarch. htm), która regularnie dwa razy w miesiącu publikuje bezpłatne biuletyny zawierające aktualności z całego świata z prawa międzynarodowego (przez tę stronę jest też dostęp do numerów archiwalnych tego biuletynu). Inna ciekawa baza to EISIL (www.eisil.org), która zawiera pogrupowane tematycznie materiały dotyczące różnych aspektów prawa międzynarodowego (np. międzynarodowe prawo gospodarcze, prawa człowieka, ale też międzynarodowe prawo prywatne).
Spośród pozostałych linków znajdujących się na prezentowanej stronie szczególną uwagę zwracają: www.ohada.org (OHADA to najważniejsza organizacja zajmująca się harmonizacją prawa w Afryce), www.oas.org/dil/private_international_law.htm (strona prowadzona przez Inter-American Specialized Conferences on Private International Law – największą organizację zajmującą się unifikacją prawa prywatnego międzynarodowego na zachodniej półkuli) oraz www.uncitral.org/uncitral/en/case_law.html (bardzo bogata baza orzecznictwa sądowego i arbitrażowego zapadłego na tle prawa modelowego UNCITRAL).
Wiele organizacji naukowych, korporacyjnych, a nawet instytucji państwowych prowadzi strony internetowe, które można określić jako research guides. Mogą one służyć jako pierwszy krok w poszukiwaniu trudno dostępnych materiałów (z reguły o charakterze komparatystycznym lub dotyczących organizacji międzynarodowych i stanowionego przez nie prawa) zarówno dla teoretyków, jak i praktyków.