Strona internetowa www.iuscomparatum.org prowadzona jest przez ważną organizację naukową zajmującą się badaniami nad komparatystyką prawniczą, jaką jest Międzynarodowa Akademia Prawa Porównawczego. Już z tej racji warta jest odwiedzenia.
Strona prowadzona jest po angielsku i francusku. Zawiera informacje użyteczne zarówno dla członków akademii (czyli 80 profesorów prawa porównawczego z całego świata, tzw. członków tytularnych, oraz nieokreślonej liczby tzw. członków stowarzyszonych), jak i dla wszystkich zainteresowanych prawem w ujęciu porównawczym.
Zakładka IACL zawiera informacje o samej akademii powstałej w Hadze w 1924 r. Warto przypomnieć, że akademia podzielona została na sześć grup, które reprezentują największe systemy prawne świata: tzw. latin group, system common law, prawo państw Europy Zachodniej, prawo państw Europy Środkowej i Wschodniej, prawo Bliskiego Wschodu i Afryki, prawo azjatyckie. Akademia organizuje co cztery lata kongresy, na których dyskutowane są najważniejsze i najbardziej aktualne problemy prawa porównawczego (ostatni kongres odbył się w 2006 r. w Utrechcie).
Prezentowana zakładka nie tylko informuje o akademii, ale daje również dostęp do najważniejszych jej dokumentów (np. statutu), a także listy prezydentów i władz (w tym komitetów narodowych działających w ponad 50 państwach; Polskę reprezentuje prof. Lewaszkiewicz-Petrykowska).
Następne zakładki dostępne na prezentowanej stronie zawierają informacje o minionych i planowanych kongresach oraz innych spotkaniach naukowych. Najbliższy kongres ma się odbyć w listopadzie 2008 r. w Meksyku. Będzie dotyczył wpływu prawa zunifikowanego na prawo krajowe (na stronie można zarejestrować swój w nim udział).