Zwierzę miało na sobie kamizelkę odblaskową oraz numer do właściciela, dzięki temu szybko wróciło do domu.

Błąkającego się psa w lesie zauważyli st. sierż. Agnieszka Włodarska i sierż. szt. Krzysztof Budrewicz. Mieli oni zaplanowaną służbę na drodze krajowej nr 27, na odcinku pomiędzy Zieloną Górą a Nowogrodem Bobrzańskim.

- Policjanci mieli sprawdzać zachowanie kierujących na drodze oraz kontrolować prędkość i stan trzeźwości kierujących – opowiada podinsp. Małgorzata Stanisławska, z zielonogórskiej komendy.

Gdy patrol drogówki jechał w kierunku Zielonej Góry zauważył w lesie błąkającego się psa. - Zwierzę zwróciło uwagę policjantów, bo miało założoną kamizelkę odblaskową. Pies wyglądał na zagubionego, ale był spokojny, łagodny, nie bał się ludzi i pozwolił do siebie podejść – dodaje policjantka.

Okazało się, że na obroży widnieje numer telefonu do właściciela czworonoga. Policjanci zadzwonili więc do niego z informacją o odnalezieniu psa.

- Właściciel bardzo się ucieszył i podziękował policjantom. Powiedział, że pies brał udział w polowaniu. Gdy pobiegł za zwierzyną i długo nie wracał właściciel wraz ze znajomymi zaczęli go szukać. Okazało się, że pies znacznie się oddalił i gdyby nie pomoc policjantów trudno by było go odnaleźć – mówi podinsp. Stanisławska.

Podkreśla, że ta sytuacja pokazuje jak ważne w codziennym życiu są elementy odblaskowe, które nie tylko służą ludziom ale i, tak jak w tym przypadku, zwierzętom.

- Gdyby pies nie miał na sobie kamizelki odblaskowej, trudno byłoby go zauważyć. Podobnie jest gdy przechodnie poruszający się po ulicach używają elementów odblaskowych. Dzięki nim są lepiej widoczni dla kierujących, a przez to bardziej bezpieczni. Pamiętajmy o tym i dbajmy o swoje bezpieczeństwo – apeluje policjantka.

Przyznaje, że w ciągu codziennej służby policjanci mają wiele zadań, a jednym z nich jest pomaganie ludziom i dbanie o ich bezpieczeństwo.

Autopromocja
Ranking Samorządów

Poznaj najlepsze samorządy w Polsce

WEŹ UDZIAŁ

- Funkcjonariusze wielokrotnie podejmują też interwencje związane z ratowaniem ludzkiego życia czy odnajdywaniem osób zaginionych. Zdarzają się jednak interwencje nietypowe lub takie, w których pomocy potrzebują zwierzęta. Najczęściej policjanci odnajdują porzucone lub zagubione psy – zauważa podinsp. Stanisławska.