Program otwierania sklepów zaplanowany na drugą połowę roku finansowego został opóźniony z powodu ograniczeń w dostępie do możliwości aranżacji sklepów - podała w komunikacie firma. Jednak mimo tych problemów w ostatnim czasie irlandzka spółka uruchomiła pięć placówek, m.in. Berlinie, Barcelonie czy Manchesterze.

Z komunikatu firmy wynika, że na ostatni kwartał roku finansowego, kończący się w pierwszej połowie września, zaplanowano uruchomienie pięciu sklepów: dwóch w Paryżu, po jednym w stanie New Jersey i na Florydzie oraz pierwszego sklepu w Polsce.

Będzie to wyczekiwana od dawna placówka w Galerii Młociny w Warszawie. Oznacza to, że pierwsi klienci zrobią w niej zakupy jeszcze latem tego roku. Konkretnego terminu otwarcia sklepu jeszcze nie ma.

Wcześniej planowano, że warszawski sklep Primarka ruszy wiosną. W czekającym na irlandzką sieciówkę, dwupiętrowym lokalu o powierzchni 3660 metrów kw. od kilku miesięcy trwają obecnie prace wykończeniowe, a firma już zimą rozpoczęła rekrutację pracowników. Sklep będzie oferował kolekcje mody damskiej, męskiej i dziecięcej, w tym obuwie i akcesoria, a także wyposażenie domu.