W Windsor w stanie Connecticut Amazon buduje kolejne centrum dystrybucyjne, gdzie doszło do incydentu, który może być interpretowany jako zdecydowanie rasistowski. Między 27 a 29 kwietnia na budowie znaleziono liny, których ułożenie może być interpretowane jako pętle oraz jedną, którą komuś udało się powiesić jako pętlę. Warto tu spostrzec, że wieszanie było jedną z popularnych form linczowania czarnoskórych przez członków KuKluxKlanu.

- Amazon jest głęboko zaniepokojony incydentem, który miał miejsce kilka tygodni temu w Windsor. Nienawiść, rasizm i dyskryminacja nie mają miejsca w naszym społeczeństwie i nie są tolerowane w żadnym centrum Amazona – czy takim w budowie, jak ten czy w pełni operacyjnym – powiedziała NBC rzeczniczka koncernu Kelly Nantel.

Rzeczniczka podkreśliła, że Amazon współpracuje z miejscową policją i swoimi kontrahentami, by znaleźć sprawców wieszania pętli i pociągnąć ich do odpowiedzialności. Firma dołożyła 25 tysięcy dolarów do już oferowanej nagrody za wskazanie sprawców podwyższając ją do 50 tys. dolarów.

Pierwszy, przypuszczalnie, rasistowski incydent wydarzył się 27 kwietnia, gdy znaleziono pętlę, którą kierownik firmy budowlanej określił jako „pętlę kata”. Kolejnego dnia znaleziono tylko linę, nie ułożoną w pętlę, ale 29 kwietnia pojawiły się już liny, których ułożenie sugerowało szubieniczne pętle.

Aktualnie policja nie ma jeszcze wytypowanych podejrzanych. Ale rasistowskie incydenty są w USA traktowane bardzo poważnie, gdyż rasizm jest w tym kraju poważnym problemem. Dowodzą tego liczne incydenty, w które zaangażowana negatywnie jest również policja.