Firma informuje iż obecnie kluczowe jest uprawomocnienie postanowień, co pozwoli na wypłatę należności wierzycielom. Zarząd spółek podkreśla, że jego intencją jest jak najszybsze wypłacenie należnych wierzycielom środków finansowych. Środki finansowe na wypłaty zostały zabezpieczone przez inwestora finansowego i mogą być uruchomione w każdej chwili.

Czytaj także: Nowy właściciel Piotr i Paweł chce zalać Polskę sklepami

- Spółka deklaruje gotowość jak najszybszego wykonania postanowienia sądu i wypłacenia należności wierzycielom. Spółki z Grupy Piotr i Paweł mają zabezpieczone środki na te wypłaty – niecierpliwie czekamy na zakończenie procedury sądowej. Jak najszybsze jej sfinalizowanie jest kluczowe dla dalszej działalności i rozwoju sklepów w sieci -mówi  Patryk Filipiak w imieniu zarządcy sanacyjnego. - Na obecnym etapie składanie nieuzasadnionych zażaleń na decyzję sądu będzie działaniem jedynie wydłużającym procedurę i szkodliwym dla wieluset wierzycieli, którzy głosowali za zatwierdzeniem układu. Dlatego apelujemy o uszanowanie decyzji sądu i pozwolenie na jej uprawomocnienie – dodaje.

Można się jednak spodziewać iż takie zażalenia do sądu trafią, grupa wierzycieli jest bowiem z wypracowanego układu niezadowolona. Ich zażalenia do sądu już trafiały. Inwestorem grupy Piotr i Paweł jest spółka Spar z RPA, która prowadzi już rebranding sklepów sieci.