Rada nadzorcza LPP powołała z dniem 1 stycznia 2015 r. Przemysława Lutkiewicza na funkcje prezesa i dyrektora finansowego. Zastąpi Dariusza Pachlę, który po 14 latach na stanowisku zrezygnował z powodów osobistych.

Urodzony w 1970 r. Lutkiewicz jest absolwentem Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni i Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz Studiów Podyplomowych na Politechnice Gdańskiej. Od 2008 r. pracuje w LPP jako dyrektor ds. controllingu. W ramach działu finansowego spółki stworzył od podstaw dział controllingu nadzorując pracę analityków, audytorów oraz komórki bezpieczeństwa w sieciach sprzedaży. Wdrożył narzędzia IT dostarczając informacji zarządczych, potrzebnych w kierowaniu wszystkimi spółkami grupy. Karierę zawodową rozpoczął w roku 1994 r. w Powszechnym Banku Kredytowym. W latach 1995-2008 był związany z PolCard/First Data Polska, gdzie zajmował stanowiska - od kierownika zespołu planowania i sprawozdawczości do dyrektora departamentu controllingu. W latach 2006-2007 pełnił funkcję członka zarządu i dyrektora finansowego w First Data Polska. W latach 2007-2008 współtworzył Centrum SSC First Data w Gdańsku jako dyrektor ds. finansów i controllingu. Brał też czynny udział w utrzymywaniu kontaktów z zagranicznymi inwestorami instytucjonalnymi. To o tyle istotne, że jego poprzednik był wysoko ceniony za kontakty z inwestorami i analitykami.

Po rezygnacji Pachli kurs akcji LPP spadał w poniedziałek najpierw o 1,8 proc. a we wtorek o kolejne 2,8 proc. Dzisiaj powoli odrabia straty rosnąc po południu o 0,8 proc., do 8531 zł.