Za stałą opłatę 50 dolarów rocznie będzie można skorzystać z dostawy do domu wszystkich towarów oferowanych przez amerykańską sieć Wal-Mart. Bez ograniczenia. Klienci będą też mogli zamówić towary i odebrać w dowolnym, wskazanym wcześniej sklepie sieci.

Zakupy, m.in. ubrania, sprzęt gospodarstwa domowego, gadżety elektroniczne oraz zabawki - będą dostarczane w ciągu maksymalnie 3 dni po zamówieniu przez internet. Żywność, zwłaszcza ta szybko psująca się, jest wyłączona z oferty - poinformował rzecznik prasowy sieci Ravi Jariwala. W ofercie znajdzie się pond milion rożnych towarów.

Nowa usługa jest dopiero w fazie testowej i działa po otrzymaniu imiennego zaproszenia do skorzystania z niej.

Konkurencja dla Amazona

Nowa oferta amerykańskiego giganta handlowego to poważna konkurencja dla Amazona, który oferuje pod nazwą Prime podobne usługi: za stała opłata można korzystać z nieograniczonych dostaw w ciągu 12 miesięcy. Usługa Amazona kosztuje jednak niemal dwa razy tyle co Wal-Martu - bo 99 dol rocznie. Pozwala jednak także na dostęp do korzystania z internetowego streamingu wideo i muzyki.

Nic więc dziwnego, że Jariwala zasugerował, że w ofercie Wal-Mart może znaleźć się dostęp do internetowej wypożyczalni wideo. Zaznaczył jednak, że wszystko będzie zależało od opinii i oczekiwać klientów.

Wal-Mart kupił w 2010 roku firmę Vudu - oferująca internetowy dostęp do wypożyczalni wideo. Firma od lat stara się stawiać na handel w internecie, głownie ze względu na coraz gorsze dane o sprzedaży na amerykańskim rynku.