Usługa Żabka Jush dająca klientom możliwość skorzystania z błyskawicznych dostaw zakupów do domu (obiecywany czas to 15 minut), dostępna była w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Piasecznie, Sopocie i Warszawie. Niedawno Żabka zaczęła intensywniej promować tę usługę pod hasłem "Dobrze, że możesz zamówić". Tym większą niespodzianką dla klientów z pięciu miast poza Warszawą i Krakowem musiała być sytuacja, w której usługa została przez Żabkę wygaszona.

O zniknięciu Żabki Jush jako pierwszy napisał serwis Spider’s Web, który zauważył, że usługa przestała działać w Katowicach i kilku innych miastach. Co ciekawe, jak zauważa z kolei serwis Wiadomości Handlowe, jeszcze w sierpniu Żabka rozszerzała zasięg usługi w rodzimym dla siebie Poznaniu (Żabka ma centralę w stolicy Wielkopolski) na kolejne dzielnice. Nie przeszkodziło to w zamknięciu usługi także w tym mieście z dnia na dzień.

Czytaj więcej

Zaskakująca decyzja Super-Pharm. Sieć aptek będzie oferować usługi fryzjerskie

Grupa Żabka zapewnia, że usługa Żabka Jush będzie nadal rozwijana w Warszawie i Krakowie (które są rynkami z największym potencjałem), a do tego w miastach, z których wycofano Żabkę Jush, wciąż pozostaje usługa "Delio dostawy w nocy", realizowana przez start-up Lite E-comerce będący własnością Żabki Polska. Usługa nocnych dostaw Delio działa między 2 a 8 rano. W przekazanym mediom komunikacie Żabka Polska podkreśliła, że usługa Żabka Jush była uruchomiona w Poznaniu, Katowicach, Gdańsku i Sopocie w ramach "pilotażu".

Jak zauważył Spider’s Web, konkurencja już zareagowała na wycofanie się Żabki z tych miast. Działający na podobnej zasadzie serwis Lisek udostępnił promocję z kodem "PAPAJUSH".