Coca-Cola wróciła do Rosji? W rosyjskich sklepach pojawiły się amerykańskie produkty

Po tym, jak Coca-Cola i inni producenci znanych marek napojów gazowanych wycofali się z Moskwy, Rosjanie szybko znaleźli ich odpowiedniki. Najwyraźniej nie przypadły im do gustu, bo Rosjanie i tak sięgają po oryginalne napoje.

Publikacja: 18.11.2022 07:55

Coca-Cola wróciła do Rosji? W rosyjskich sklepach pojawiły się amerykańskie produkty

Foto: AFP

Zdjęcia krążące w sieci sugerują, że sprowadzają je z krajów popierających Putina, czyli Iranu i Afganistanu – pisze Business Insider Polska.

Coca-Cola Company zdecydowała o wstrzymaniu produkcji w Rosji już w marcu. W maju media informowały, że marki Coca-Cola, Fanta i Sprite zostały w Rosji zastąpione brandami CoolCola, Fancy i Street, a ich produkcją zajęła się firma Oczakowo.

Okazuje się, że Rosjanie tęsknią jednak za smakiem oryginalnych napojów Coca-Cola i Sprite. Sieć obiegły zdjęcia z supermarketu Swietłana, na których widać napoje gazowane Coca-Cola, Sprite i Fanta. Puszki są oryginalne, tyle że pochodzą z Iranu i Afganistanu, czyli krajów, które popierają politykę Putina – pisze Business Insider Polska.

Zdjęcia udostępnił białoruski niezależny portal informacyjny NEXTA. Można zobaczyć na puszkach, że Coca-Cola sprzedawana została wyprodukowana docelowo na rynek afgański. Z kolei pokazane na zdjęciach Fanta i Sprite pochodzą z Iranu. Na półkach sklepowych stoją też puszki Pepsi. Z kolei etykiety widniejące pod produktami sugerują, że napoje zostały wyprodukowane przez rosyjską firmę Baltika SPB, która zajmuje się produkcją piwa i napojów bezalkoholowych. Etykiety pokazują też ceny napojów, za 330 ml Fanty i Sprite'a Rosjanie muszą ponoć zapłacić 84,9 rubli, czyli w przeliczeniu 6,37 złotych.

Czytaj więcej

Rosja ma już zastępstwo Coca-Coli. Poznajcie CoolColę i jej siostry
IT
Każdy może sprawdzić, czy jego dane wyciekły. Rządowa aplikacja zaliczyła wpadkę
Materiał Promocyjny
Gdy zapadną egipskie ciemności
Handel
Rosja: Chcesz kupić jajko? Musisz pokazać paszport
Handel
Bruksela walczy z „szybką modą” i chce zakazać spalania niesprzedanych ubrań
Handel
Rząd twierdzi, że pomaga dzieciom, ale VAT-u nie chce obniżyć
Handel
Załamanie sprzedaży: elektronika w dołku, mniejsze wydatki na dom
Handel
Coraz rozważniej robimy zakupy online