Akcjonariusze otrzymają 14 dol. Za akcję co daje aż 50 proc. premię w stosunku do ostatnich notowań spółki. Trafi do nich w sumie 419 mln dol., pozostała suma z wartości transakcji to pokrycie zadłużenia spółki.

Gdy transakcja zostanie sfinalizowana powstanie kosmetyczny gigant z roczną sprzedażą na poziomie 3 mld dol. Moment jest o tyle zaskakujący, że jeszcze kilka miesięcy temu główny akcjonariusz Revlon czyli Ron Perelman, sam rozważał sprzedaż swojego pakietu akcji firmy.

Jak podaje Guardian firmy po połączeniu będą mogły łatwiej pozyskiwać kapitał i w efekcie zrefinansować swoje dosyć znaczne zadłużenie.

Przedstawiciele Revlon podkreślają, że Elizabeth Arden to jedna z najmocniejszych marek kosmetycznych świata. Jednocześnie jedna z ostatnich, która jest niezależna i pozostała poza strukturami globalnych graczy w postaci właśnie Revlon czy francuskich potentatów Estée Lauder oraz L'Oreal.

Elizabeth Arden poza szeregiem własnych produktów kosmetycznych oraz perfum to także przykład na zaprzęgnięcie do biznesu kosmetycznych znanych osób, ktre swoimi nazwiskami sygnowały zapachy. Firma w tym segmencie współpracowała z takimi osobami jak Britney Spears, Justin Bieber czy Taylor Swift.

Revlon z koeli słynie głównie z kosmetyków kolorowych, firma z masywnym marketingiem podbija 130 państw na których jest obecna.