"Puls Biznesu": Na nowe rynki pod polską flagą

BGK i KUKE zapewniły najwyższe w historii finansowanie dla polskiej spółki w Gruzji. Liczą na dalsze umowy i 200 mln USD eksportu – pisze w czwartkowym wydaniu "Puls Biznesu".

Aktualizacja: 30.03.2017 08:02 Publikacja: 30.03.2017 08:00

W 2015 r. eksport z Polski do Gruzji wyniósł 88 mln USD. Dzięki transakcji w ramach rządowego programu finansowania eksportu w formule kredytu udzielonego nabywcy przez BGK z polisą KUKE będziemy świadkami skokowego wzrostu.

Jak pisze "PB", Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) we współpracy z Korporacją Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) sfinalizował właśnie udzielenie 39 mln USD kredytu na projekt, w ramach którego polska firma wybuduje w centrum Tbilisi pięciogwiazdkowy hotel Hyatt za 45 mld USD. Znajdzie się on w odrestaurowanej zabytkowej XIX-wiecznej kamienicy, budynku dawnego ministerstwa sprawiedliwości Gruzji, znajdującym się przy głównej ulicy stolicy tego kraju.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Handel
Trump wraca z wysokimi cłami dla Europy. Nie zrobił wrażenia na UE
Handel
Kazachstan zablokował rosyjski import. Paraliż ruchu na granicy z Rosją
Handel
Rosyjski sąd znacjonalizował i przekazał państwu aktywa amerykańskiej firmy spożywczej
Handel
Handlowa wojna Kremla z Azerbejdżanem. Od importu owoców po działalność szpiegowską
Handel
Legendarny producent jeansów nie boi się ceł Trumpa. Levi Strauss ma zapasy na pół roku
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama