Aktualizacja: 09.02.2015 07:19 Publikacja: 09.02.2015 01:06
Sklepów internetowych już zaczyna ubywać
Foto: Bloomberg
Rynek internetowy od lat przyzwyczaił do stałych i wysokich zwyżek zarówno wartości transakcji, jak i liczby kupujących czy samych sprzedawców. Teraz jednak jesteśmy świadkami przełomu: prognozy mówią o zmniejszeniu się liczby sprzedawców – po raz pierwszy w historii tej rozwiniętej już branży (spadek miał już miejsce na początku ubiegłej dekady, ale wtedy sektor był w powijakach).
Według corocznego badania serwisu Sklepy24.pl w tym roku liczba e-handlowców ma się skurczyć o 2,2 proc., do prawie 13,1 tys. Już dane za 2014 r. sygnalizują zmiany. Według prognoz liczba e-sklepów w tym okresie miała wzrosnąć o 7 proc., do ponad 14,1 tys. Ostateczny wynik jest słabszy – wzrost o zaledwie 1 proc., do 13,4 tys.
USA i Chiny osiągnęły porozumienie w sprawie ograniczenia deficytu handlowego, twierdzą urzędnicy amerykańscy. S...
Na wypadek fiaska negocjacji z Trumpem, Komisja Europejska tworzy warty 95 mld euro wykaz towarów importowanych...
Sekretarz skarbu Scott Bessent oraz przedstawiciel handlowy USA Jamieson Greer rozpoczęli spotkania w Genewie z...
Tuż przed zaplanowanymi na najbliższy weekend rozmowami przedstawicieli rządów Chin i USA Donald Trump poinformo...
W pierwszym kwartale policja zarejestrowała ponad 9,2 tys. przestępstw kradzieży, ale zanotowano również aż 57,2...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas