Dlaczego szpital musi zarabiać?

Podejście non-profit nie jest tożsame z no profit, co oznacza, że nie tylko szpitale prywatne, ale też publiczne powinny być efektywnie zarządzane i przynosić zysk.

Publikacja: 26.08.2018 21:00

Dlaczego szpital musi zarabiać?

Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

Wynik finansowy szpitala wpływa bezpośrednio na jego działalność, tj. na możliwości rozwoju oraz podnoszenia jakości usług i opieki nad pacjentami. Jak decyzje centralne kształtują możliwości decyzyjne dyrekcji i wpływają na bieżącą działalność szpitala m.in. w wynagrodzeniach – czy sprzyja to motywacji czy demotywacji personelu medycznego?

O tym podczas Forum Ochrony Zdrowia, jednej ze ścieżek tematycznych krynickiego Forum Ekonomicznego, będą rozmawiać Sławomir Gadomski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Jan Krzysztof Bielecki, przewodniczący rady partnerów EY, Michał Kępowicz, dyrektor ds. relacji strategicznych z Philips Polska Sp. z o.o., Paweł Buszman, prezes zarządu American Heart of Poland oraz gość z Ukrainy, Pawlo Kowtoniuk, sprawujący funkcję wiceministra zdrowia. W dyskusji na temat Biznes i medycyna: dlaczego szpital musi zarabiać? będą poszukiwać odpowiedzi na pytanie, dlaczego jedne szpitale toną w długach, a inne świetnie sobie radzą finansowo, i jak wskazywać benchmarki.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Subskrybuj
gazeta
Gospodarka
PZU ważnym filarem rynku kapitałowego i gospodarki
Gospodarka
Agencja S&P nie zmieniła ratingu Polski
Gospodarka
Tak Putin kupuje sobie gości na paradzie zwycięstwa
Gospodarka
Współpraca zbrojeniowa z Francją odpali? Oto, co oferuje Paryż
Gospodarka
Przełomowe innowacje ruszą z kopyta? Eksperci oceniają
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem