Reklama
Rozwiń
Reklama

Noblista Paul Krugman: Euro było błędem. Opóźniło europejską integrację

Laureat nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii Paul Krugman w trakcie wykładu na zakończenie roku akademickiego Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika krytycznie wypowiedział się na temat euro. Jego zdaniem, Europa „nie spełniała i nadal nie spełnia kryteriów dobrze funkcjonującej jednolitej waluty”.

Publikacja: 03.07.2024 11:48

Paul Krugman wciąż nie jest zwolennikiem euro, które jego zdaniem powoduje utratę elastyczności

Paul Krugman wciąż nie jest zwolennikiem euro, które jego zdaniem powoduje utratę elastyczności

Foto: Bloomberg

Słynny amerykański ekonomista wziął udział w zakończeniu roku akademickiego Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika w Warszawie. Podczas wykładu oraz w rozmowie z PAP Paul Krugman negatywnie ocenił funkcjonowanie wspólnej europejskiej waluty, której od początku był przeciwny.

– Pamiętam, że gdy to (przyjęcie euro – red.) było dyskutowane, zastanawiałem się, dlaczego to robicie, ponieważ kryzys euro był dokładnie tym, przed czym ostrzegali sceptycy tacy jak ja – wspomniał.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Gospodarka
Polska straci 10 mln ludzi. „Łatwiej żyć w parze z psem niż z niemowlakiem”
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Gospodarka
Znamy szczegóły umowy handlowej UE z Ukrainą
Gospodarka
Zaskakujący ranking zielonych gospodarek. Polska w czołowej 15-tce
Gospodarka
Nagła dymisja w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Odchodzi jeden z wiceministrów
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Gospodarka
Niespodziewana dymisja wiceministra aktywów państwowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama