Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Wystrzelenie przez Iran rakiet balistycznych na bazy w Iraku, w których stacjonują Amerykanie, wywołało w środę rano spadki na azjatyckich giełdach. Chiński blue-chip indeks CSI300 skurczył się o 0,48 proc., japoński Nikkei o 1,29 proc., a australijskie giełdy początkowo spadły o ponad 1 proc., a wczesnym popołudniem odrobiły straty do 0,48 proc. Zatrząsnął się również kurs jena.
Ucierpiały również amerykańskie giełdy i mocno zmalała rentowności obligacji w USA. Indeks S&P500 e-mini spadł rano aż o 1,7 proc., ale po odrobieniu strat spadek wyniósł 0,28 proc. Spadki widać także na europejskich giełdach, w tym na GPW, choć skala przeceny jest ograniczona.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Globalny odwrót od ryzykownych aktywów sprawił, że końcówka tygodnia przebiegła pod znakiem wyprzedaży akcji.
„Człowiek to najlepszy firewall” – to hasło tegorocznej konferencji Akademii cyberPEKAO – wydarzenia edukacyjnego zorganizowanego przez Bank Pekao S.A. Spotkanie było poświęcone jednemu z najważniejszych współczesnych wyzwań: jak budować odporność na cyberzagrożenia?
W dniach 21-22 października br. w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XIII edycja Kongresu CFO Spółek G...
W odpowiedzi na pogorszenie nastrojów na zagranicznych giełdach piątkowa sesja na warszawskim parkiecie rozpoczę...
Akcje europejskich banków mocno tracą. Wyprzedaż przyszła z Ameryki, gdzie dały o sobie znać obawy o kondycję ta...
Rozbudowa szybkich sieci ładowania jest szczególnie ważna dla wzrostu sprzedaży samochodów ciężarowych, bez których trudno myśleć o dekarbonizacji – ocenia Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.
Kanclerz Niemiec Friedrich Merz poparł ideę stworzenia, jednej wielkiej giełdy wspólnej dla wszystkich krajów Un...
Dziś wszystkie technologie, które będą pomagały przemysłowi w prognozowaniu i optymalizowaniu zużycia energii, są już dostępne. Redukcja strat i przestojów czy zwiększanie elastyczności systemu nigdy nie były prostsze – mówi Anna Nowak-Jaworska, prezeska Schneider Electric Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas