fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Iran straszy na giełdach. Spadki na GPW

Bloomberg
Pogorszenie nastrojów na rynkach negatywnie wpłynęło na warszawskie indeksy.

Pierwsze minuty środowego handlu na warszawskim parkiecie przebiegają pod znakiem przeceny. Kwadrans po rozpoczęciu notowań wskaźnik największych spółek WIG20 znajdował się 0,8 proc. pod kreską. Spadki krajowych indeksów korespondują z sytuacją na pozostałych europejskich rynkach akcji, gdzie na większości parkietów więcej do powiedzenia mają sprzedający, choć skala przeceny jest ograniczona.

Ochłodzenie nastrojów na giełdach to efekt obaw związanych z eskalacją konfliktu na Bliskim wschodzie, gdzie w ramach irańskiego odwetu doszło do ostrzelania amerykańskich baz w Iraku rakietami. Wzrost napięcia w tamtym regionie uderzył także w ceny ropy naftowej, której notowania w Nowym Jorku poszybowały do poziomu 65 dol. za baryłkę.

Spadkowy początek sesji w Warszawie zawdzięczamy przede wszystkim wyprzedaży akcji spółek rafineryjnych PKN Orlen i Lotosu. Sprzedający pojawili się również na papierach banków, które w komplecie notowane są pod kreską. Przecenie skutecznie oper rają się jedynie akcje telekomów i PGE.

Nieco lepsze nastoje panują w segmencie małych i średnich firm. O poranku nieznaczną przewagę na szerokim rynku miały drożejące walory.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA