Aktualizacja: 28.06.2021 06:21 Publikacja: 27.06.2021 21:00
Foto: Bloomberg
Rok wcześniej tylko 9 proc. Amerykanów przeznaczyło pieniądze z pierwszych czeków stymulacyjnych na inwestycje. 57 proc. użyło ich wówczas do zapłacenia rachunków lub odłożyło je „na czarną godzinę".
W ramach trzeciego pakietu stymulacyjnego, przyjętego przez Kongres w marcu, każdy dorosły Amerykanin (spełniający kryterium dochodowe) dostał po czeku opiewającym na 1400 dol. Na początku roku, w ramach poprzedniego pakietu stymulacyjnego, otrzymał czek na 600 dol. Wielu analityków podejrzewało, że spora część z tych pieniędzy mogła trafić na rynki akcji oraz kryptowalut, prowadząc do skoku kursów papierów spółek „memicznych". Z sondażu Betterment wynika, że aż 67 proc. day traderów w USA kupiło przynajmniej jedną akcję „memiczną".
Pierwsze godziny wtorkowej sesji w Europie mijają pod znakiem niewielkich wzrostów. Indeks polskich dużych spółe...
W tej dekadzie, do 31 grudnia 2030 r., WIG może dojść do 200 tys. pkt. Hossa na GPW miałaby podstawy fundamental...
Pozytywne nastroje utrzymały się na krajowym parkiecie, dzięki czemu indeksy mogły kontynuować zeszłotygodniowe...
Na palcach jednej ręki można policzyć tych, którzy zapowiadali tak dobre zachowanie polskiego rynku akcji w tym...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Tydzień na warszawskiej giełdzie stał pod znakiem rekordów. Piątek WIG zamknął na niewielkim plusie, ale nadal b...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas