Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 20.04.2020 11:19 Publikacja: 20.04.2020 11:14
Foto: AdobeStock
Z dokumentów, do których dotarła ta gazeta, wynika, że propozycja rządu hiszpańskiego przewiduje, że fundusz odbudowy będzie finansowany z długu sprzedawanego na rynku przez Unię Europejską. Uzyskane w ten sposób pieniądze będą klasyfikowane nie jako dług, ale jako transfery fiskalne wewnątrz UE.
Ten plan może napotkać na silny opór Niemiec, Holandii, Austrii i Finlandii. Kraje te mocno sprzeciwiają się pomysłom emitowania obligacji wspólnych dla całej strefy euro czy UE.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Problem z całym KPO polegał na tym, że w związku z zablokowaniem środków przez PiS, Polska mogłaby nie zdążyć ic...
„Człowiek to najlepszy firewall” – to hasło tegorocznej konferencji Akademii cyberPEKAO – wydarzenia edukacyjnego zorganizowanego przez Bank Pekao S.A. Spotkanie było poświęcone jednemu z najważniejszych współczesnych wyzwań: jak budować odporność na cyberzagrożenia?
Europejski fundusz odbudowy unijnych gospodarek po pandemii okrzyknięto drugim Planem Marshalla, który wspierał...
Choć skala nieprawidłowości przy przyznawaniu dotacji dla małych firm hotelarskich i gastronomicznych jest prawd...
Prezes PARP zdymisjonowana, działa prokuratura, a Komisja Europejska chce wyjaśnień. Pieniądze z KPO miały wespr...
Rozbudowa szybkich sieci ładowania jest szczególnie ważna dla wzrostu sprzedaży samochodów ciężarowych, bez których trudno myśleć o dekarbonizacji – ocenia Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej skontroluje KPO. Źle wydane środki będą musiały wrócić – zapowiada...
Dziś wszystkie technologie, które będą pomagały przemysłowi w prognozowaniu i optymalizowaniu zużycia energii, są już dostępne. Redukcja strat i przestojów czy zwiększanie elastyczności systemu nigdy nie były prostsze – mówi Anna Nowak-Jaworska, prezeska Schneider Electric Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas