Wskaźnik bieżącego klimatu koniunktury wyniósł +17,4 punktu wobec –3,8 punktu w miesiącu poprzednim. Bardzo dobrze oceniona została koniunktura w sektorze bankowym oraz w handlu i usługach, gdzie wartości wskaźników przekroczyły poziom 20 punktów. Wskaźnik dla działalności przemysłowych wyniósł +13,2 punktu wobec –7,4 punktu w lutym.
Przedsiębiorcy optymistycznie oceniają też perspektywy rozwoju sytuacji w kolejnych trzech miesiącach – wskaźnik wyprzedzający koniunktury wyniósł w marcu +31,6 punktu, a więc nieco więcej niż w lutym, kiedy to też ukształtował się na wysokim poziomie +28,6 punktu. We wszystkich trzech wyróżnionych sektorach ankietowani przedsiębiorcy podobnie ocenili perspektywy rozwoju sytuacji gospodarczej – wartości wskaźników wyprzedzających ukształtowały się w okolicach +30 punktów.
W ujęciu wojewódzkim najlepiej oceniona został koniunktura w województwach o małym potencjale gospodarczym i niskim poziomie dochodów – na czele zestawienia znalazły się świętokrzyskie, lubelskie, podlaskie i podkarpackie. Najgorsze oceny odnotowano natomiast w opolskim, lubelskim i kujawsko-pomorskim.