Bitcoin trzyma się dzielnie po trzydniowym rajdzie

Nawet o 2 proc. rosła w piątek w Nowym Jorku cena najważniejszej waluty cyfrowej zanim później nieco ustabilizowała się na poziomie 24,490 tys. dolarów.

Publikacja: 18.02.2023 08:29

Bitcoin trzyma się dzielnie po trzydniowym rajdzie

Foto: Bloomberg

Jednak jeszcze wcześniej bitcoin zanurkował o 4 proc. m.in. z powodu nasilającej się kampanii amerykańskiego nadzoru, który próbuje zepchnąć aktywa cyfrowe na margines świata finansów.

W ostatnich dniach bitcoin znowu flirtuje poziomem 25 tys. dolarów, a w czwartek udało mu się nawet przebić tą ważną barierę po raz pierwszy sierpnia 2022 roku.

Czytaj więcej

Regulacyjna nawałnica niestraszna, bitcoin powyżej 22 tys. dolarów

Frank Cappelleri, założyciel firmy CappThesis, twierdzi, że bitcoinowi pomaga osiągnięcie wyżej położonego dołka na tygodniowym wykresie.

- Zdolność bitcoina przeciwstawienia się presji spadkowej jest historią samą w sobie - podkreślił Cappellari w rozmowie z Bloombergiem.

 -Makroekonomiczne dane z ostatniego tygodnia schłodziły rajd ryzykownych aktywów z jakim mieliśmy do czynienia w poprzednich tygodniach, włącznie z silną zwyżką bitcoina - wskazuje Sylvia Jablonski, szefowa Defiance ETF. Jednocześnie podkreśla, że dobrą wiadomością jest hamująca inflacja.

IT
Każdy może sprawdzić, czy jego dane wyciekły. Rządowa aplikacja zaliczyła wpadkę
Materiał Promocyjny
Gdy zapadną egipskie ciemności
Finanse
W płatnościach rewolucja, ale Polacy i tak wolą gotówkę
Finanse
Lira tanieje i tanieć nie przestanie. Urlop w Turcji za grosze?
Finanse
Inwestorzy znów wierzą w złotego
Finanse
Haker protestuje, bo unieważniono jego transakcję
Finanse
Afryka chce SWIFT-u dla Rosji, ale pod warunkami