Z dokumentu złożonego przez FTX w sądzie wynika, że jest ona winna swojemu największemu wierzycielowi 226 mln USD. Jej dług wobec pierwszej dziesiątki wierzycieli wynosi łącznie 1,75 mld USD.

Lista złożona w sądzie nie obejmuje wszystkich wierzycieli upadłej giełdy kryptowalutowej. FTX informowała wcześniej, że łącznie może być ich milion. W grupie tej są zarówno drobni inwestorzy detaliczni, którzy byli klientami tej giełdy jak i wielkie fundusze.

FTX była dawniej uznawana za trzecią pod względem wielkości giełdę kryptowalutową na świecie. Wyceniano ją nawet na 32 mld USD. Na początku listopada okazało się jednak, że ma ona poważne kłopoty z płynnością. Wyszły na jaw też szokujące praktyki związane z zarządzaniem nią (choćby brak prawidłowo prowadzonej księgowości i transfery pieniędzy klientów giełdy do powiązanego z nią funduszu hedgingowego). Założyciel tej giełdy, Sam Bankman-Fried, 11 listopada złożył wniosek o ochronę FTX przed wierzycielami i wkrótce potem zrezygnował ze stanowiska.