W ciągu 51 dni tego roku zmiany rentowności były większe niż 10 punktów bazowych, zwraca uwagę Beth Hammack, współkierująca segmentem globalnych finansów w Goldman Sachs Group, doradczyni Departamentu Skarbu USA. . Uważa, że takie zmiany były zbyt częste.

- Rynek papierów skarbowych wciąż jest wyjątkowo zmienny, a jego płynność niska - podkreślała podczas dorocznej konferencji nowojorskiego Fedu poświęconej strukturze rynku skarbowych obligacji.

Wskaźnik zmienności ICE BofA MOVE Index, bazujący na cenach opcji, w minionym tygodniu, po miesiącu spadków z najwyższych poziomów od pandemii w marcu 2020 roku wznowił marsz w górę.

Kluczowe dla nastrojów na tym rynku mogą być najbliższe cztery tygodnie, zwraca uwagę Bloomberg. Wówczas opublikowane zostaną dane o bezrobociu i inflacji w listopadzie, które będą kształtować klimat dyskusji podczas posiedzenia Fedu zaplanowanego na 14 grudnia.

W najbliższą środę inwestorzy będą analizować zapis z ostatniego posiedzenia FMOC.

-To jest rynek, który już teraz chce dyskontować przyszłe skutki mimo gorszych niż optymalne warunków - wskazuje George Goncalves, odpowiadający za strategię na rynku USA w japońskim MUFG.

Jego zdaniem angażowanie nowych pieniędzy w tym okresie nie ma sensu.

Czytaj więcej

Wielka Brytania walczy z recesją. Rząd mocno zaciska pasa