Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 03.03.2021 13:40 Publikacja: 03.03.2021 12:46
Foto: AdobeStock
- Prawdopodobnie po raz pierwszy od setek lat Azja ma więcej bardzo bogatych ludzi niż łącznie reszta świata. Kreacja bogactwa przenosi się do Azji - twierdzi Rupert Hoogewerf, szef magazynu „Hurun Report” przygotowującego ten ranking miliarderów.
Na drugim miejscu pod względem liczby miliarderów znalazły się USA. W 2020 r. ich grono powiększyło się tam o 70 osób, do 696. Na trzecim miejscu znalazły się Indie ze 177 miliarderami, których szeregi powiększyły się o 40 osób. W pierwszej dziesiątce znalazły się również: Niemcy (141), Wielka Brytania (134), Szwajcaria (100), Rosja (85), Francja (68), Brazylia (59) i Tajlandia (52). Ogółem na całym świecie było w zeszłym roku 3228 miliarderów, o 414 więcej niż rok wcześniej i o 1039 niż pięć lat wcześniej. Ich majątki powiększyły się w ciągu roku o łącznie 3,5 bln USD do 14,7 bln USD, czyli były niewiele mniejsze od PKB Chin. 17 miliarderów zbudowało swoje majątki na rynku kryptowalut.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Rosyjskie firmy zbrojeniowe, które sprzedają broń za granicę, otrzymują od klientów worki banknotów dolarowych i...
Na koniec pierwszego półrocza już ponad milion Polaków miał IKE. Aktywa zgromadzone na tych kontach zbliżyły się...
Cena złota przebiła szczyt z kwietnia i ustanowiła nowy rekord, przewyższając poziom 3500 dolarów za uncję.
Odwołanie przez przez prezydenta Lisy Cook z Zarządu Rezerwy Federalnej otwiera spór prawny, który może się szyb...
Premier Donald Tusk powołał Dariusza Adamskiego na zastępcę przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Zastąp...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas